Ako si vybrať powerbanku

V našom čoraz mobilnejšom svete je nevyhnutné zostať v spojení. Či už ide o prácu, voľný čas alebo núdzové situácie, spoľahlivý zdroj energie pre naše zariadenia je nevyhnutný. Práve tu prichádzajú na rad powerbanky, ktoré ponúkajú pohodlný a prenosný spôsob, ako udržať naše smartfóny, tablety a ďalšie zariadenia nabité na cestách.


Čo sú to powerbanky?

Power banky, známe aj ako prenosné nabíjačky alebo batérie, sú externé batérie, ktoré dokážu uchovávať energiu a dobíjať elektronické zariadenia. Dodávajú sa v rôznych veľkostiach, kapacitách a konfiguráciách, aby vyhovovali rôznym potrebám. Typická powerbanka sa skladá z lítium-iónovej batérie, vstupných/výstupných portov a riadiacich obvodov na riadenie nabíjania a vybíjania.

Pri výbere powerbanky zvážte nasledujúce faktory:

Kapacita: Kapacita sa meria v miliampérhodinách (mAh) a udáva, koľko energie dokáže powerbanka pojať. Vyššia kapacita znamená viac energie pre vaše zariadenie. Napríklad powerbanka s kapacitou 10 000 mAh dokáže nabiť priemerný smartfón 2-3-krát.
Prenosnosť: powerbanky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a hmotnostiach. Vyberte si takú, ktorá vyváži kapacitu a prenosnosť pre vaše spôsoby používania.
Výstupné porty: Uistite sa, že power banka má kompatibilné porty pre vaše zariadenia, napríklad USB-A, USB-C alebo Lightning. Niektoré powerbanky ponúkajú viacero portov, čo vám umožní nabíjať viacero zariadení súčasne.
Rýchle nabíjanie: Ak chcete nabíjať kompatibilné zariadenia rýchlejšie, hľadajte funkcie, ako je rýchle nabíjanie alebo Power Delivery (PD).
Bezpečnostné funkcie: Nabíjajte batérie, ktoré sú vhodné na nabíjanie: kvalitné powerbanky obsahujú zabudované bezpečnostné funkcie, ktoré chránia pred prebitím, prehriatím a skratom.

Článek se týká těchto produktů

Power banka 10 000 mAh biela

Power banka 10 000 mAh biela

32.38 € 19.85 €

Chcete tráviť menej času nabíjaním a viac času používaním powerbanky ADATA P10000QCD na cestách! Kompaktný model P10000QCD vám ušetrí čas na dôležitejšie činnosti. Je vybavený veľkou batériou s kapacitou 10 000 mAh, tromi portami…

-39%
Power banka 20 000mAh černá - HOCO J91A

Powerbanka Hoco s kapacitou 20 000 mAh je zárukou rychlého nabíjení kdykoli a kdekoli. Díky portům USB-A, USB-C a micro USB můžete nabíjet dvě zařízení současně. O stavu baterie powerbanky informují LED diody.

Powerbanka 30000mAh s 2xUSB-A, USB-C, PD20W černá - baseus

Záleží vám na tom, abyste mohli rychle nabíjet svá zařízení téměř kdekoli na světě? Vyzkoušejte powerbanku Baseus PPDML-N01 s kapacitou 30000 mAh! Můžete k ní připojit několik zařízení najednou a nemusíte se bát o jejich…


Přihlásit se do diskuze | Diskuze (0)

Napište nám


Zatím nejsou žádné názory.